Úvodný zápas prvého kola play-off v znamení nešťastnej prehry

Bitka medzi tímami Ducks a Monsters sa začala presne tak, ako sa na zápasy vyraďovacej časti patrí. Náš súper sa dostal do vedenia rýchlym gólom už v 1. minúte, na ktorý sme však dokázali odpovedať bezprostredne po 15 sekundách. To len znásobilo náboj zápasu a tvrdé súboje vyústili do vzájomného vylúčenia. Po strelení ďalšieho gólu súperom sme opäť dokázali premeniť zvýšenú aktivitu na vyrovnanie a tak sa tímy odobrali do kabín za nerozhodného stavu 2:2. K odhodlanému výkonu patrí aj šťastie a to sa od nás odklonilo po prestávke, kedy sme chvíľkovou nekoncentrovanosťou dovolili súperovi streliť dva góly v rýchlom slede po sebe. Otvorenie hry a dôsledná práca priniesli z našej strany zníženie skóre na 3:4, po ktorom sme pokračovali v úsilí, avšak vabank nášmu tímu nevyšiel a tak sme v úvodnom kole play-off zapísali prehru 3:6. Monsters sú však správne nabudení a budúci týždeň budeme chcieť v ďalšom zápase nadviazať na svetlé momenty a bojovnú hru, ktorú sme predviedli v tomto otváracom zápase. Góly: Zrubec, Šuman, Post (Zrubec).